Puh. 09 2745 060
louhintahiekka@louhintahiekka.fi
Tuotantotie 1, Tuusula

Laskujen toimitusohje »

Hämeen aluetoimisto

Rautakoskentie 421, Loppi
kartta »

Tarjouspyyynnöt

tarjouspyynnot@louhintahiekka.fi

Henkilökohtaiset sähköpostiosoitteet

etunimi.sukunimi@louhintahiekka.fi

Mika Jokela Toimitusjohtaja
Mika Jokela
mika.jokela@louhintahiekka.fi
puh. 0400 450 573
Pertti Kortelainen Varatoimitusjohtaja
Pertti Kortelainen
pertti.kortelainen@louhintahiekka.fi
puh. 0400 461 535
Jyrki IivonenTekninen johtaja
Jyrki Iivonen
jyrki.iivonen@louhintahiekka.fi
puh. 0400 450 572
Petri Salonen Tuotantojohtaja
Petri Salonen
petri.salonen@louhintahiekka.fi
puh. 0400 454 417
Matti HuttunenKehitysjohtaja
Matti Huttunen
matti.huttunen@louhintahiekka.fi
puh. 044 7512 375

Työpäälliköt

Heikki MäkiTyöpäällikkö
Heikki Mäki
heikki.maki@louhintahiekka.fi
puh. 040 723 7535
Jani PullikkaTyöpäällikkö
Jani Pullikka
jani.pullikka@louhintahiekka.fi
puh. 040 418 3603
Mika AsikainenTyöpäällikkö
Mika Asikainen
mika.asikainen@louhintahiekka.fi
puh. 040 487 4858
Jyrki VainionpääProjektipäällikkö
Jyrki Vainionpää
jyrki.vainionpaa@louhintahiekka.fi
puh. 050 3717 758
Aapo Lahtinen Laskentapäällikkö
Aapo Lahtinen
aapo.lahtinen@louhintahiekka.fi
puh. 040 702 1849

Työmaamestarit

Saku Haverinen

Saku Haverinen
saku.haverinen@louhintahiekka.fi
puh. 044 757 2520

Kalle Hell

Kalle Hell
kalle.hell@louhintahiekka.fi
puh. 050 449 4947

Placeholder image

Olli Kaipainen
olli.kaipainen@louhintahiekka.fi
puh. 044 045 8785

Jari Kärpänen

Jari Kärpänen
jari.karpanen@louhintahiekka.fi
puh. 040 747 9875

Placeholder image

Tom Lanaeus
tom.lanaeus@louhintahiekka.fi
puh. 0400 498 318

Placeholder image

Mika Lindholm
mika.lindholm@louhintahiekka.fi
puh. 0400 505 603

Placeholder image

Jani Nyman
jani.nyman@louhintahiekka.fi
puh. 050 414 1510

Placeholder image

Antti Pulkkinen
antti.pulkkinen@louhintahiekka.fi
puh. 044 734 3233

Placeholder image

Jukka Salminen
jukka.salminen@louhintahiekka.fi
puh. 044 7551 968

Placeholder image

Antti Salonen
antti.salonen@louhintahiekka.fi
puh. 040 757 3574

Placeholder image

Jesper Salonen
jesper.salonen@louhintahiekka.fi
puh. 0400 375 721

Placeholder image

Joni Salonen
joni.salonen@louhintahiekka.fi
puh. 045 354 6363

Samuel Svahnström

Samuel Svahnström
samuel.svahnstrom@louhintahiekka.fi
puh. 044 751 3938

Placeholder image

Toni Wahlman
toni.wahlman@louhintahiekka.fi
puh. 040 737 9006

Tuomas Viitanen

Toimistoinsinööri
Tuomas Viitanen
tuomas.viitanen@louhintahiekka.fi
puh. 044 7382 922

Placeholder image

Huolto
Jarmo Peräsalo
jarmo.perasalo@louhintahiekka.fi
puh. 040 521 6647

Placeholder image

Mittaus
Kim Kippilä
kim.kippila@louhintahiekka.fi
puh. 040 768 2554

LASKUJEN TOIMITUSOHJE

Kaikki yrityksellemme osoitetut laskut tulee lähettää ensisijaisesti verkkolaskuina.

VERKKOLASKUJEN YHTEYSTIEDOT

VERKKOLASKUOSOITE (OVT-tunnus): 003701109892
VERKKOLASKUOPERAATTORI: Maventa
VÄLITTÄJÄTUNNUS: 0037 2129 1126

Louhintahiekka Oy:n y-tunnus: 0110989-2

Mikäli verkkolaskutus ei ole mahdollista, pyydämme lähettämään laskut liitteineen sähköpostitse osoitteeseen louhintahiekka@louhintahiekka.fi tai postitse osoitteeseen Louhintahiekka Oy, Tuotantotie 1, 04300 TUUSULA.

RAKENTAMISPALVELUIDEN KÄÄNNETTY ARVONLISÄVEROVELVOLLISUUS

Louhintahiekka Oy on AVL 8 c § 1 momentin mukaisesti rakentamispalveluja muutoin kuin satunnaisesti myyvä elinkeinonharjoittaja, johon ostajana sovelletaan lakia rakennusalan käännetystä arvonlisäverovelvollisuudesta.

Rakentamispalveluiden käännetyn arvonlisäverovellisuuden toteutuessa myyjän tulee merkitä laskuihinsa oma ja Louhintahiekka Oy:n ALV-tunniste sekä maininta "ei lisättyä arvonlisäveroa, ostajan käännetty arvonlisäverovelvollisuus (AVL 8c §)".

LOUHINTAHIEKKA - MENESTYVÄÄ MAANRAKENNUSTA VUODESTA 1974

Copyright © 2019 · evästekäytäntö